Stretch folie

Stretch fólie byla vyvinuta pro balení průmyslových výrobků. Slouží především, jako ochrana a fixace při přepravě zboží na paletách. Je to univerzální balící materiál chránící proti mechanickému poškození, skluzu zboží z palety, nebo vlivů nepříznivých povětrnostních podmínek v průběhu přepravy. Pro svoje speciální vlastnosti, jako je pevnost, pružnost, nízká hmotnost a přilnavost k jakémukoliv materiálu, se dostává velice rychle na první místo v balící technice ve všech vyspělých krajinách světa. Nahrazuje použití vázacích pásek a jiných fixačních balících materiálů.

Přednosti:

  • vysoce variabilní
  • ekologická a 100% recyklovatelná
  • vysoce efektivní a účinná
  • nepodléhající vlivu klimatických podmínek

 

Stretch fólie ruční

K fixaci nebo zabalení jakéhokoliv zboží je použití ruční stretch fólie tím nejjednodušším a nejlevnější řešením. Napnutá fólie se jednoduše ovine kolem požadovaného zboží a díky tomu, pak jednotlivé předměty nemají možnost sklouznout.

Použití:
Ruční stretch fólie jsou vhodné do provozu, k zabalení méně než cca 30 palet za směnu.

Stretch fólie strojní

 

Strojní stretch folie se používá především k fixaci zboží a materiálu na paletu. K použití těchto folií je zapotřebí speciální balicí stroj s nastavitelnou průtažností folie. Na tento stroj je folie upevněna společně s paletou a pak následně zabalena. Způsob používání stroje se strojovou stretch folií jednoznačně vysoce zvyšuje efektivitu balení.

Použití:
Strojové stretch fólie jsou vhodné do větších provozů, k zabalení více než cca 60 palet za směnu.

Oba typy fixačních fólií se standardně dodávají:

  • v čirém/transparentním provedení. Možné jsou i barevné varianty (bílá, černá, červená, modrá, apod.).
  • v šířce fólie - standard 500 mm (další dle požadavků 125 mm, 250 mm)
  • v tloušťkách – standard 15, 17, 19, 20, 23, 30, 35 µm.

Kromě standardních typů nabízíme také speciální nízko-mikronové fólie 8, 9, 11, 13 µm. Tyto folie zaručují značnou finanční i materiálovou úsporu (fólie má nižší gramáž a z 1 role se zabalí podstatně více palet).

  • s průtažností od 40% - 350% (max. 850%)

 

Potravinářská stretch fólie

Balení průtažnou potravinářskou fólií je moderní, univerzální a efektivní metoda balení, fixace a ochrany potravinářských výrobků, kde je zaručena 100% zdravotní nezávadnost. Rovněž u potravinářské folie nabízíme široký výběr parametrů.